Támogatás szolidaritási projektek kialakításához
18-30 éves fiatalok helyi, közösségjavító terveinek megvalósításához.
Szeretnétek valami jót tenni itthon, de nem tudjátok, hogyan valósítsátok meg az ötleteteket? Közösségjavító tervetekhez anyagi forrásra lenne szükségetek? Esetleg hallottatok már a szolidaritási projektekről, és pályáznátok az Európai Unió támogatására, de kell egy kis segítség? Jelentkezzetek támogató programunkra!
Jelentkezünk a támogató programra!
A támogató programról
A Tempus Közalapítvány szolidaritási projektek létrehozását segítő támogató programjában 18-30 év közötti fiatalok csoportjai kérhetik külső szakember segítségét. A program során a szakember támogatást nyújt nektek a projekttervezés és a pályázatírás folyamatában, képessé tesz titeket arra, hogy szolidaritási projekteket valósítsatok meg Európai Szolidaritási Testület keretein belül.
Mit jelent a támogató programban való részvétel?
Egy, a helyi kezdeményezések és a szolidaritási projektek területén jártas szakember segíti a pályázásra és projektmegvalósításra való felkészülést a felmerülő igényeiteknek megfelelően. Maga támogató folyamat maximum 10 konzultációs órán át tart, amelyet 6 hónapon át van lehetőségetek igénybe venni a saját ütemeteknek megfelelően. Ezalatt lehetőségetek lesz megismerni az Európai Szolidaritási Testület pályázati lehetőségeit, feltérképezni a helyi igényeket, meghatározni az ötletetek megvalósításához szükséges erőforrásokat, valamint elindulni egy projekttervezés útján, hogy végül szolidaritási projektre tudjatok pályázni!
Jelentkezünk a támogató programra!
Mit vállaltok a csatlakozással?
- Aktívan részt vesztek a teljes támogatói programban.
- A folyamat után, 14 napon belül rövid beszámolót készítetek a szakemberrel együtt végzett munkáról, amelyet a szervező Tempus Közalapítvány rendelkezésére bocsátotok a program értékeléséhez és további promóciójához.
Mit vállal a programért felelős Tempus Közalapítvány?
A Tempus Közalapítvány
- fedezi a szervezeti támogató program költségeit;
- szakembert biztosít a csoport/szervezet profilját, igényeit figyelembe véve;
- a folyamat során ellátja a szervezetet a sikeres együttműködéshez szükséges információkkal.
Jelentkezünk a támogató programra!
A kiválasztás szempontjai
A jelentkezési lapban megadott információk alapján azt mérjük fel, hogy az ötletetek, terveitek alkalmasak-e arra, hogy szolidaritási projekt szülessen belőlük. Összesen 15 kezdeményezést tudunk ebben a formában támogatni.
A kiválasztásnál előnyt élveznek az olyan kezdeményezések:
- amelyek a 105/2015. (IV.23.) kormányrendeletben meghatározott, kedvezményezett települések valamelyikében valósulnak meg és/vagy
- a megvalósító csoport egyik tagja ezen települések valamelyikéből származik.
További információ: Bakonyi Katalin (katalin.bakonyi[kukac]tpf.hu)
A szolidaritási projektekről
Az Európai Szolidaritási Testület szolidaritási projektjei azt teszik lehetővé, hogy 18-30 éves fiatalok indítsanak el pozitív változást a helyi közösségükben. A szolidaritási projekt témáját, céljait, kereteit a fiatalok csoportja találja ki és (a projekt támogatása esetén) valósítja meg saját érdeklődési körüknek és a helyi közösség igényeinek megfelelően. Tervük megvalósításához az Európai Unió havi 500 eurónyi támogatást ad a projekt hosszától függően.