Támogató program szervezeteknek a fiatalok mentális egészségének fejlesztése érdekében végzett tevékenységekhez
Projekttervezést segítő vagy szupervíziós folyamat olyan szervezeteknek, akik a fiatalok mentális egészségének támogatását tűzték ki célul.
Ifjúsági területen megvalósított projektedben kihívást jelent a fiatalok mentális egészsége? Szeretnétek a fiatalok mentális egészségének fejlesztését célzó projektet megvalósítani? Jelentkezzetek támogató programunkra!
A mentális egészséghez kapcsolódó, egyre nagyobb nyilvánosságot kapó kihívások érintik az ifjúsági projektek résztvevőit és megvalósítóit is. A magyar nemzeti iroda lehetőséget biztosít támogató szakemberrel történő szupervíziós és projektelőkészítő szakmai támogató tevékenységek végzésére.
A támogató programról
A programban olyan szervezetek kérhetik külső, a témában jártas szakemberek segítségét, akik projektjeikben a fiatalok mentális állapotából eredő kihívásokkal küzdenek és/vagy az Erasmus+ ifjúság vagy az Európai Szolidaritási Testület keretében projektet szeretnének megvalósítani a mentális egészség fejlesztése céljából.
Szupervízió
Jelentkezhetnek olyan, már aktív pályázóink közé tartozó szervezetek, akik tevékenységük során kialakult konkrét helyzetekre keresnek megoldást. Az együttműködés során egy, a fiatalok mentális egészsége kérdésében jártas szakemberrel fogtok együtt dolgozni és olyan kérdéseket járhattok körbe, mint:
- Hogyan fejleszthetitek a munkátok színvonalát a mentális nehézségekkel küzdő fiatalok támogatásával kapcsolatban?
- Mire érdemes odafigyelni a mentális egészség kihívásai kapcsán?
- Milyen teendőitek lehetnek konkrét, a résztvevő fiatalok mentális egészséghez kapcsolódó helyzetekben és kihívások esetén?
Támogatás projektelőkészítéshez
Emellett a szakemberi támogatás igénybe vehető olyan, ifjúsági területen már aktív szervezetek részére is, akik a mentális egészség fejlesztésére vonatkozó projekt szakmai előkészítéséhez szeretnék a támogatást igénybe venni. Ebben az együttműködésben a fiatalok mentális egészségének megóvásában jártas szakemberrel dolgoztok majd együtt és olyan kérdéseket járhattok körbe, mint:
- Milyen szakmai kritériumai vannak a fiatalok mentális egészségét célzó projekteknek?
- Mire érdemes odafigyelni a projekt tervezése során?
- Mire kell figyelni mentális nehézségekkel élő fiatalok bevonása kapcsán?
- Milyen bevált módszerek állnak rendelkezésre a mentális egészség fenntartásához, fejlesztéséhez?
- Hogyan tudjátok biztosítani a projektben a mentális egészség kapcsán előforduló kihívásokat?
JELENTKEZEM A PROJEKTELŐKÉSZÍTŐ FOLYAMATRA!
Mit jelent a támogató programban való részvétel?
- Aktívan részt vesztek a támogatói programban, amely 20 órás együttműködést jelent a szakemberrel, maximum 6 hónapra elosztva.
- A folyamat lezárása után 10 napon belül beszámolót készítetek a szakemberrel való együttműködésről, amelyet a Tempus Közalapítvány rendelkezésére bocsátotok a program további promóciójához.
Mit vállal a programért felelős Tempus Közalapítvány?
- Fedezi a támogató program költségeit.
- A témában jártas szakembert biztosít a szervezet igényeihez és céljaihoz igazodva.
- A folyamat során ellátja a szervezetet a hatékony együttműködéshez szükséges információkkal.
A kiválasztás szempontjai
A nemzeti iroda felelős munkatársai az alábbi szempontok alapján választják ki a támogató programban részt vevő szervezeteket:
- a szervezet már valósít/valósított meg projekteket az Erasmus+ ifjúság és/vagy az Európai Szolidaritási Testület keretében;
- projektjei kapcsán kér konkrét segítséget a mentális egészség kapcsán jelentkező kihívások kezelésére; és/vagy
- szakmai támogatást kér a mentális egészség fejlesztésére irányuló projekt kidolgozásához.
A támogató program az Erasmus+ ifjúság nemzeti irodák közötti mentális egészség fejlesztését célzó stratégiai partnerség keretében valósul meg.